Program PoczytajMY

Dodano: 2016-10-11 21:01

Pamiętasz jak z wypiekami na twarzy śledziłeś lub śledziłaś przygody swoich ulubionych bohaterów literackich? Tęsknisz do bajek i zabaw z dzieciństwa? Wolny czas lubisz spędzać z nosem w książce? A może narzekasz na to, że młodzi ludzie coraz mniej czytają? Jeśli chcesz mieć na to wpływ przyłącz się do ponad 200 szkół biorących udział w ogólnopolskim programie ,,PoczytajMy”!

Nasza szkoła została przyjęta do w/w programu

Czym jest program ,,PoczytajMy”?

W ramach projektu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych.

Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, a także uczą!

Dlaczego warto się wziąć udział w programie?

Wspiera rozwój dzieci: głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.
Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi.
Kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi.
Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie.
Umożliwia dzieciom i młodzieży lepsze poznanie okolicy, w której żyją na co dzień.
 Okazało się , że głośne czytanie uważnemu słuchaczowi może być przyjemnością również dla czytającego. T
Informacje pochodzą ze strony http://poczytajmy.ceo.org.pl/