Biblioteczne wieści

Dodano: 2015-11-11 17:47

Biblioteka szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Gołuszowicach zgłosiła swój udział w akcji promującej czytelnictwo - ,,Czytam sobie w bibliotece”. Jest to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania. Logując się na podanej stronie udało nam się zakwalifikować do programu (jesteśmy na 798 pozycji), do którego mogło przystąpić tylko 900 bibliotek. Otrzymaliśmy we wrześniu pakiet składający się z 9 książeczek z serii ,,Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont. Na podstawie tych materiałów nauczyciel koordynator Sylwia Brzezińska zorganizował zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób interpretują literaturę, korzystając z takich form wyrazu jak plastyka. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym. Dzieci zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!

Misją akcji „Czytam sobie w bibliotece” jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Więcej informacji na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/czytamsobie