Wiadomości z gazetki szkolnej

Dodano: 2020-02-26 09:23

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020

Nasza szkoła brała udział w 28. Finale WOŚP, który odbył się dnia 12.01.2020r.
W WOŚP brali udział uczniowie: Martyna K. , Łukasz K. , Karolina K. , Tomasz J. , Milena K. , Hania K. , Krzysztof P. ,Aleksander P. oraz opiekunowie P. Sylwia B. i P. Elżbieta Ś.
O godzinie 19: 00 w Ratuszu w Głubczycach odbyło się liczenie zebranych pieniędzy. Nasza placówka zebrała 1491,47 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnych operacji.

Oprac. Karolina Kozakiewicz

WALENTYNKI

Walentynki coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego.Nazwa pochodzi od św. Walentego,którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia .Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.Na zachodzie zwłaszcza w Wielkiej Brytani i Stanach Zjednoczonych czczono św. Walentego jako patrona zakochanych.A w południowej i zachodniej Europie walentynki są obchodzone od średniowiecza.

Oprac. Tomasz Jurkiewicz

Bliźniaki wracają ze szkoły i od progu wołają:

- Mamo, mamo! Wygrałaś konkurs klasowy "Czyja mama jest najpiękniejsza?". Wszyscy głosowali na swoje własne mamy, a Ty dostałaś dwa głosy....

Pani pyta Jasia:

- Jasiu powiesz jakieś zdanie w trybie oznajmującym?

- Koń ciągnie wóz.

- Brawo! A teraz przekształć to zdanie tak, aby było zdaniem rozkazującym.

- Wio!

Nauczyciel języka polskiego pyta się uczniów:

- Jak brzmi liczba mnoga do rzeczownika "niedziela"?

- Wakacje, proszę pani!

Dzieci piszą wypracowanie o tym, jak wyobrażają sobie pracę informatyka.

Nie pisze tylko Karol.

- Dlaczego nie piszesz? - pyta go nauczycielka.

- Czekam, aż mi się otworzy edytor tekstu.

Oprac. Wiktoria Mamczur