Pomoc telefoniczna i online osobom w trudnych sytuacjach życiowych

Dodano: 2020-04-06 18:26

Pomoc telefoniczna i online osobom w trudnych sytuacjach życiowych

 116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

 Bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków trudnych sytuacjach życiowych. Wykwalifikowani konsultanci świadczą pomoc przez całą dobę, można się z nimi skontaktować również przez stronę www.116111.pl/napisz

 Pomoc dla dzieci.

 

 800 080 222 – Linia dzieciom

 Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. Z pomocy psychologów, pedagogów i prawników można skorzystać także za pośrednictwem czatu i e-maila. Więcej informacji: www.liniadzieciom.pl

 Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

 800 12 12 12 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

 Bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna dla dzieci i w sprawach dzieci. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Poza godzinami pracy konsultantów możliwe jest pozostawienie wiadomości, konsultanci oddzwonią na podany numer po rozpoczęciu dyżuru.

 

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

 800 70 22 22 - Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

 Całodobowa i bezpłatna pomoc psychologiczna przez telefon, email i czat. Dyżurujący konsultanci udzielają porad i kierują osoby dzwoniące lub piszące do odpowiedniej placówki.

 Czat i pomoc online dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl

 

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

 116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w KryzysieEmocjonalnym

 Skorzystaj z niego, jeśli jesteś osobą dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz tam dzwonić od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 22.00 (połączenie bezpłatne). http://116123.edu.pl/

 Pomoc dla dosrosłych.

 800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

 bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty. Konsultanci udzielają także informacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych. Telefon dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 15:00.

 www.800100100.pl

 Pomoc dla dorosłych.

 

 800 280 900 - telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele

 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00. Kontakt telefoniczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które same doświadczyły wykorzystywania seksualnego, oraz ich najbliższych. Inicjatywę tworzą świeccy katolicy, telefon świadczy pomoc osobom dorosłym. Więcej informacji: www.zranieni.info

 Pomoc dla dorosłych.

 800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

 Bezpłatna i całodobowa pomoc telefoniczna dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

 http://www.niebieskalinia.org/

 Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

 800 120 226 – Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

 Pod tym numerem telefonu można uzyskać wspracie w sytuacji przemocy w rodzinie. Specjaliści obsługujący linię udzielają informacji na temat procedury "Niebieskiej Karty", np. jakie inne podmioty poza policją, mogą ją założyć. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 - 15.30 (połączenie bezpłatne).

 Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 

 22 594 91 00 – Antydepresyjny Telefon Zaufania Forum Przeciw Depresji

 Telefon skierowany do osób chorujących na depresję oraz ich bliskich. Linię oraz forum internetowe dostępne na stronie www.forumprzeciwdepresji.pl obsługuje lekarz psychiatra.

 Pomoc dla dzieci i dorosłych.

 800 676 676 - Infolinia Rzecznika Praw Obywatelskich

 Na Infolinii Obywatelskiej można uzyskać podstawowe informacje o prawach człowieka i kompetencjach RPO oraz dowiedzieć się wszystkiego o prawie antydyskryminacyjnym. Doświadczeni prawnicy starają się udzielić niezbędnych informacji bądź pomóc skierować sprawę do właściwej instytucji. Telefon jest czynny w poniedziałki w godz. 10.00 - 18.00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 (połączenie bezpłatne z telefonów stacjonarnych i komórkowych).

 

 801 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania „Narkotyki – Narkomania”

 Zadzwoń jeśli masz problemy z narkotykami, używasz ich, jesteś uzależniony lub martwisz się o kogoś z Twojego otoczenia. Możesz tam uzyskać fachową poradę, a także informację o tym, jak pomóc sobie lub bliskiej osobie. Telefon jest czynny codziennie w godzinach od 16.00 do 21.00. Dzwoniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

 

 800 120 289 - infolinia dla osób uzależnionych i ich rodzin

 Pomoc psychologiczna, prawna, pedagogiczna dla osób borykających się z problemem uzależnień oraz ich bliskich. Infolinia działa w dni powszednie w godzinach 9:00-17:00, połączenie jest bezpłatne.

 

 801 889 880 - Telefon Zaufania "Uzależnienia behawioralne"

 Z telefonu mogą korzystać wszystkie osoby, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Z konsultantami mogą porozmawiać również osoby bliskie osobom uzależnionym – rodzina, przyjaciele, znajomi. Infolinia jest czynna codziennie w godzinach od 17.00 do 22.00 z wyjątkiem świąt państwowych. Dzowniąc płacisz tylko za pierwszy impuls połączenia.

 www.uzaleznieniabehawioralne.pl

 

 800 108 108 - Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich

 Telefon wsparcia działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00. Linia 800 108 108 adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady. Zadaniem dyżurujących psychologów jest podejmować interwencje w sytuacjach nagłych, a także pomagać w podejmowaniu decyzji o ewentualnej dalszej terapii.

Więcej informacji na stronie Fundacji Nagle Sami: http://www.naglesami.org.pl/

 

 800 111 123 – Tumbolinia

 Pomoc telefoniczna dla dzieci i nastolatków przeżywających stratę i żałobę, a także informacje dla ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00. Pomoc online dostępna na stronie www.tumbopomaga.pl/

 Pomoc dla dzieci.

 

 800 190 590 - Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

 Bezpłatna infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 21:00.

 Pomoc dla dorosłych.

 

 800 190 590 całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.

 

 800 100 102 - całodobowa infolinia Wojsk Obrony Terytorialnej dla osób, które potrzebują wsparcia psychologicznego.

800 012 005 - TelefonPogadania - wsparcie dla samotnych osób starszych w kontekście pandemii czynny codziennie w godzinach 12:00-20:00.

 

 Pomoc dla osób starszych.

 

 Pomoc wsparciowa (1-3 spotkania) online w kontekście pandemii:

 https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt

 

 Pomoc Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej w kontekście kryzysu epidemiologicznego:

 http://ptpp.pl/terapeuci-oferujacy-wsparcie/

 

 

 Pomoc Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej w kontekście pandemii: https://ptppd.pl/wsparcie-dla-potrzebujacych/

 

 Ośrodki Pomocy społecznej - wyszukiwarka kontaktów:

 https://ops.pl/kategoria/baza-instytucji/

 Ośrodki Interwencji Kryzysowej - wyszukiwarka kontaktów:

 http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej

 

 Pomoc prawna - wyszukiwarki kontaktów :

 https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/mapa-punktow/

 https://www.waw.sa.gov.pl/wykaz-instytucji-i-punktow-udzielajacych-nieodplatnej-pomocy-prawnej,m,mg,103,123,204

 

 

Polecane strony internetowe:

 www.pokonackryzys.pl

 www.samobójstwo.pl

 www.pogotowieduchowe.pl

 www.psychologia.edu.pl

 www.116111.pl

 www.800100100.pl

 www.tumbopomaga.pl

 www.liniadzieciom.pl

 www.liniawsparcia.pl

 www.forumprzeciwdepresji.pl

 www.oik.org.pl

 www.pogotowiekryzysowe.pl