Ciekawostki przygotowała Julia Szuszkowska z klasy ósmej

Dodano: 2020-12-22 14:00

CZY WIEDZIAŁEŚ, ŻE:

• W niektórych krajach niemieckojęzycznych stary zwyczaj noworoczny polega na spoglądaniu w stopiony ołów, aby wywróżyć z niego przyszłość.
  • Wielu Australijczyków 5 grudnia świętuje noc Krampusa, który jest bliźniakiem Mikołaja.
  • W Danii popularne jest rozbijanie talerzy na drzwiach wejściowych przyjaciół, co na przynieść im szczęście.
  • Pierwsza choinka powstała w Niemczech. Do jej stworzenia użyto farbowanego gęsiego pióra.
  • W niektórychkulturach wierzy się, że pajęczyny na choince przynoszą szczęście.
  • We Włoszech Święty Mikołaj nazywa się Babbo Natale. Dzieci zazwyczaj zostawiają mu klementynkę i trochę siana dla jego osła.
  • W Japonii nie obchodzi się Świąt Bożego Narodzenia, ale Japończycy mają własną tradycję świąteczną – jedzenie w KFC.
  •  Zgodnie z islandzką tradycją 13 dowcipnisiów zwanych Yule Lads dzieci nagradza się lub je karze poprzez wręczenie im zgniłych ziemniaków w każdym z trzynastu dni poprzedzających Święta Bożego Narodzenia.