Aktywne wakacje 2017

Dodano: 2017-06-20 13:54

„AKTYWNE WAKACJE 2017”
Szanowni Państwo,

 promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży jest bardzo istotnym elementem we współczesnej edukacji. Jest to konieczne ze względu  na  wzrost otyłości, złych nawyków żywieniowych oraz nieustanne przesiadywanie przed komputerem
i brak aktywności fizycznej. W związku z powyższym Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gadzowice i Gołuszowice w trosce o prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży postanowiło zrealizować dla 15 – osobowej grupy dzieci w wieku 7 – 13 lat projekt, którego celem będzie zdobycie wiedzy na temat najbliższej okolicy, zdrowego stylu życia oraz ważnej dla organizmu aktywności fizycznej, która jest kluczem do zachowania zdrowia.           
               W ramach zajęć przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowego stylu życia, gra terenowa, zajęcia plastyczno – techniczne i twórcze, gry i zabawy ruchowe, a także zajęcia dotyczące ochrony przyrody. Zostanie zorganizowana także wycieczka do kina i wycieczka krajoznawcza do Pszczyny - jako alternatywa dla biernego spędzania czasu wolnego i przesiadywania przed telewizorem i komputerem. Udział w zajęciach pozwoli również twórczo rozwinąć się dzieciom
i wykształci umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Nauczy je od najmłodszych lat dbania o własne zdrowie, odpowiedniego organizowania czasu, a także wyposaży je w wiedzę dotyczącą ochrony przyrody. Zapraszamy chętne dzieci.    
 

 

Harmonogram dzienny z podaniem osób prowadzących zajęcia:

Dzień/

Czas:

Rodzaj zajęć/ Tematyka zajęć/ Działania:

Miejsce zajęć, opiekunowie:

 

 

03.07.2017

poniedziałek

godz. 9.oo – 13.oo

DZIEŃ SPORTU - zajęcia sportowe,
g
ry i zabawy na świeżym powietrzu,  konkursy

- promowanie postaw proekologicznych i zdrowego trybu życia i zdrowych nawyków żywieniowych (spotkanie z przedstawicielami SANEPIDU)

WARSZTATY PLASTYCZNE –
cenne skarby w okolicy

 

 

 

 

PSP
w Gołuszowicach

- nauczyciele

 

04.07.2017

wtorek

godz. 9.00 – 13.00

 

 

MINI GRA TERENOWA – „Skarby wokół nas”

Wspólne ognisko.

 

PSP
w Gołuszowicach

- nauczyciele

 

 

05.07.2017

środa

godz. 9.00 – 16.00

 

WYJAZD DO KINA HELIOS

W Kędzierzynie – Koźlu

KOSZT WYJAZDU: 25 zł

ZBIÓRKA:
PSP
w Gołuszowicach

- nauczyciele

 

 

06.07.2017

czwartek

godz. 8.oo – 16.oo

 

„Coś z niczego”
WARSZTATY TECHNICZNO – PLASTYCZNE

QUIZ PRZYRODNICZY

 

w Gołuszowicach

- nauczyciele

- rodzice

 

 

 

07.07.2017

piątek

godz. 8.oo – 17.oo

 

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO PSZCZYNY

- zwiedzanie Zamku w Pszczynie (wnętrza XIX i XX w., + zbrojownia i spacer po parku)

- warsztaty edukacyjne w Zagrodzie Żubrów w Pszczynie (przybliżenie zagadnień z zakresu eduk. przyrodniczej , ekologii oraz ochrony środowiska)

KOSZT WYJAZDU: 35 zł

 

 

WYJAZD Z PSP
w Gołuszowicach

- nauczyciele

- rodzice

 

 

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH JEST UZUPEŁNIENIE KARTY WYPOCZYNKU,
A W PRZYPADKU WYCIECZEK ZGODY RODZICA.
 Zgłoszenia u pani Agaty Czarneckiej i pani Bernadety Szkolnik.